fbpx

O nas

Jeżogród jest to zarejestrowana hodowla jeży pigmejskich w Warszawie.

Jesteśmy jedyną hodowlą na terenie Mazowsza zarejestrowaną w Głównym Inspektoracie Weterynarii (1).
Nasza hodowla prowadzona jest pod nadzorem i zgodnie z wytycznymi PIW. Przynależymy do międzynarodowego słowacko-węgierskiego Stowarzyszenia Hodowców Jeży Pigmejskich.

Nasza wspólna przygoda z opieką nad zwierzakami rozpoczęła się od prezentu mikołajowego – niewielkiego 30 litrowego akwarium z rybkami. Niedługo potem, bo już niespełna miesiąc później pojawił się „większy brat” – akwarium 150 litrów. Aktualnie opiekujemy się trzema akwariami, parą myszoskoczków oraz oczywiście hodowlą Jeżogród [Przyp. Aut.: „gdzie ja popełniłem błąd ?”].
Oprócz tego wśród rodziny obecny jest jeszcze pies Jamnik (na jego szczęście nie mieszka z nami, bo by zwariował) 🙂

Aktualnie, pomimo że skład naszej hodowli jest pełny nie przestajemy w jej udoskonalaniu.
W terrarium zamontowaliśmy delikatne wieczorowe oświetlenie LED. Zamontowaliśmy również ciche wentylatory wolnoobrotowe, które cyklicznie wymuszają cyrkulację powietrza w terrarium.

Największą jednak radość naszym jeżykom sprawiło dobudowanie dodatkowego piętra w terrarium. Każdy z naszych jeżyków otrzymał tym sposobem dodatkową przestrzeń, gdzie może się wybiegać.

Jeże z naszej hodowli są wychowane na kocykach i podkładach. Nie tolerujemy trocin, które zapylają i wysuszają skórę jeży. Terraria, w których jeżyki mieszkają są utrzymywane w należytym porządku, gdyż mieszkają razem z nami w pokoju (a nie w ciemnej piwnicy). W związku z czym są przyzwyczajone też do codziennej obecności człowieka i hałasów domowych (telewizor, odkurzacz etc.). Każdy maluch tak jak i zdolna jeżowa mama stara się korzystać z kuwety i całkiem nieźle im to wychodzi 🙂


Przypisy:
1) Stan na dzień 03.01.2022 r.