fbpx

Blog
Jeż pigmejski – gotowa karma

Odżywianie jeża pigmejskiego jest niezwykle istotnym elementem hodowli tych zwierząt. Zwierzęta te są dość wrażliwe pod względem żywieniowym, a karma dla jeża pigmejskiego powinna być odpowiednio dobrana.jeż pigmejski afrykański hodowla warszawa

Higiena i pielęgnacja jeża pigmejskiego

Higiena jeża pigmejskiego jest bardzo istotna dla jego zdrowia – ważna tutaj jest kąpiel jeża pigmejskiego. Przeważnie jeże dbają o swoją czystość, ale czasami zdarzają się wypadki, gdzie jeż ubrudzi się w ciężko dostępnym dla niego miejscu – wówczas musimy mu pomóc.


jeż pigmejski afrykański hodowla warszawa

Jeż pigmejski w naturze – zachowanie

Jeże pigmejskie są stworzeniami prowadzącymi nocny tryb życia. W naturze dzień spędzają w schronieniu, nocami natomiast przemierzają duże odległości celem poszukiwania pożywienia. Są to zwierzęta prowadzące samotniczy tryb życia i trzymają się od siebie na odległość.jeż pigmejski afrykański hodowla warszawa

Wygląd jeża pigmejskiego

Kształt jeża pigmejskiego przypomina niecko kroplę wody, gdzie wierzchołek kropli jest po stronie nosa, a końcu po stronie ogonowej. Swoja budową ciała przypominają niecko kolczastą świnkę morską (Kawia domowa), przy czym posiadają bardziej szpiczasty ryjek.


jeż pigmejski afrykański hodowla warszawa

Hodowla jeża pigmejskiego na podłodze

Hodowla jeża pigmejskiego na podłodze wymaga utrzymania stabilnej temperatury w zakresie 22 – 26 stopni Celsjusza. W przypadku przebywania przez dłuższy czas w innych warunkach jeżyk może zapaść w swojego rodzaju sen zimowy i już się z niego nie obudzić.


jeż pigmejski afrykański hodowla warszawa

Jeż pigmejski – Quilling czyli gubienie kolców

Jest to normalne zjawisko występujące u młodych jeży polegające na wymianie cienkich i delikatnych igieł okresu dziecięcego na igły większe i wytrzymalsze. Igły te jeż będzie nosił przez resztę swojego życia. Porównać możemy to do wymiany zębów mlecznych na stałe.