fbpx

Większość zabawek dla jeży pigmejskich jesteśmy wstanie zrobić sami. Na poniższej liście są zabawki dla jeża pigmejskiego, które najbardziej spodobały się naszym milusińskim:

  • Tutka (rolka) od papieru toaletowego – to jest chyba najbardziej ulubiona zabawka jeży pigmejskich (Atelerix albiventris) – przynajmniej tych naszych. Wszystkie nasze jeże bawiły się rolkami bez zbędnego „szkolenia” i naszej interwencji. Jeżyki (panowie) głównie wykorzystują rolkę w formie „lufy od czołu”, którą zakładają sobie na ryjek i biegają po całym pokoju. Natomiast jeżynki (panie) skaczą od boku na rolkę i toczą ją po całym pokoju. UWAGA !!! Ten rodzaj zabawy może odbywać się wyłącznie pod nadzorem opiekuna, ponieważ z całą pewnością niekontrolowana zabawa doprowadzi do utknięcia jeża w tutce. Radą na to może być (i powinno) jej rozcięcie tak jak na zdjęciu poniżej.
  • Duży karton ze styropianem / papierem pozostałym po przesyłce – jakiś czas temu zamówiliśmy przez Internet duży fotel do komputera, który przyszedł w olbrzymim kartonie. Fotel był dobrze zapakowany w styropian, folie i papier. Wszystko to wrzuciliśmy w karton po fotelu.
    Nie tylko my cieszyliśmy się z nowego zakupu. Przez kolejne dni nasze jeże buszowały w sieci labiryntów utworzonych w kartonie przez materiały opakowaniowe. Co prawda po kilku dniach musieliśmy się pozbyć „placu” ze względu na to, że niektóre jeżyki załatwiły tam swoją potrzebę (chyba ze szczęścia).
  • Sznurek z piłeczką na końcu – piłeczkę możesz wykonać nawet ze zużytej reklamówki (zemnij ją w owalną formę) oklejonej taśmą klejącą. Wykorzystać możesz również piłeczkę pingpongową, ważne żeby ten przedmiot był lekki i nie był twardy. Piłeczkę za pomocą sznurka przyczep do krzesła, mebla etc. Tak, aby wisiała kilka centymetrów od ziemi (w zasięgu jeża). Postaraj się pokazać swojemu pupilowi jak to działa.

Więcej o wyposażeniu dla jeża pigmejskiego znajdziesz w artykule Terrarium dla jeża pigmejskiego – co warto wiedzieć

Mnóstwo ciekawych zabawek, tuneli i akcesoriów do rozrywki dla jeży pigmejskich znajdziecie w sklepie:
AnimalArt (Kategoria: Rozrywka)

Opublikowane: 14 stycznia 2019 przez: Jeżogród.pl